بخشی از پیشرفت های علمی کشور مرهون تلاش جهاد دانشگاهی است

1

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، فرماندار همدان از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه همدان بازدید کرد.

حسین افشاری در این بازدید با بیان اینکه کشور در حوزه تولید علم از سند چشم انداز بسیار جلوتر است، گفت: سند چشم انداز جمهوری اسلامی که در سال ۸۴ به عنوان سند رسمی ابلاغ شد بنا بود در سال ۱۴۰۴ ما را به رتبه اول اقتصادی، علمی در آسیای جنوب غربی برساند اما اکنون شاهد آن هستیم که در تولید علم از اهداف تعیین شده چند سالی جلوتر هستیم به طوریکه نهادهای علمی جهان اعلام می کنند ایران از لحاظ شتاب علمی رتبه اول جهان و در تولید علم رتبه ۱۶ را دارد که بخش مهمی از آن مرهون نیروهای علمی کشور و جهاد دانشگاهی است.

برتری ایسنا نسبت به سایر خبرگزاری‌ها

فرماندار همدان با بیان اینکه ایسنا واقع نمایی زیادی دارد، عنوان کرد: اقدام خوب جهاددانشگاهی ایجاد خبرگزاری دانشجویان ایران است و باید این مجموعه را نسبت به سایر خبرگزاری ها برتر دانست چرا که نخستین مجموعه خبری که در زمان حضور بنده همگام و همراه فرمانداری است، ایسنا بوده است.

وی به نقش دانشجویان در سطح استان اشاره و بیان کرد: دانشجویان کشور نبض اجتماع هستند که اگر درست کار کنند نشان می دهد که مجموعه جامعه کارش درست است و اگر ناهمگون باشد، نگرانی ها و مشکلات عدیده ای در پی دارد.

افشاری با اشاره به صداقت قشر دانشجویان در همه زمینه ها عنوان کرد: دانشجویان به لحاظ جوان بودن هنوز رنگ و لعاب منفعت را کسب نکرده اند همچنین دغدغه اول دانشجویان آرمان گرایی است و می توانند ایده های مطلوب خود را با دست باز تری ارائه دهند.

وی اقتدار و نمایش ایسنا در بین خبرگزاری های دیگر را بالا دانست و اظهار کرد: فعالیت خودجوش دانشجویان در ایسنا باعث شده تا میزان همراهی  و همکاری در بین این قشر افزایش یافته و ایسنا به یکی از بخش های مهم و بدنه ای مستحکم و علمی در جهاددانشگاهی محسوب شود.

اکبر اسدی نیز در بازدید فرماندار شهرستان همدان از دفتر ایسنا، به پیشینه و شمه ای از خبرگزاری ایسنا اشاره و بیان کرد: خبرگزاری ایسنا یک مجموعه با ظرفیت و پتانسیل دانشجویی است که با خاستگاه دانشگاه شکل گرفته و منشأ خیر و برکت در سطح رسانه ها شده به طوریکه الگودهی بسیار خوبی در عرصه اطلاع رسانی کشور شده است.

وی با بیان اینکه یکی از شاخصه های توسعه اطلاع رسانی است گفت: خبرگزاری دانشجویان در خدمت مسئولان استان برای انعکاس فعالیت های و ظرفیتهای استان است

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی استان همدان ظرفیت های بالایی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دارد، عنوان کرد: پروژه ساختمان پژوهش جهاد دانشگاهی با یک حرکت جهادی طی دوسال و در ۱۰ هزار و ۵۰۰ متر زیربنا و در دو فاز ساخته شده که فاز اول دارای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی و فاز دوم در مرحله فونداسیون است.

اسدی بابیان اینکه این مکان قرار است در حوزه درمان زنان و درمان ناباروری به بیماران خدمات ارائه دهد در این بخش فعال شود، ادامه داد: مجوزهای لازم برای این مجموعه دریافت شده و با پیگیریهای صورت گرفته  از طریق وزارت بهداشت تجهیزات لازم را با ارز دولتی تهیه خواهیم نمود.

وی اظهار کرد: در صورت راه اندازی این مجموعه، خدمات خوبی در حوزه بهداشت و درمان به مردم استان و همچنین غرب کشور ارائه خواهد شد و ازطرفی اشتغال برای تعدادی از جوانان دانش آموخته استان فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای راه اندازی هر چه سریعتر این مجموعه نیاز به حمایت های مادی و معنوی مسئولان استان داریم. و امیدواریم طی چند ماه آینده شاهد راه اندازی این مرکز باشیم.

انعقاد قرارداد آموزشی شهرداری همدان و جهاد دانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد  همدان،قرارداد آموزشی فی مابین این واحد و شهرداری همدان جهت برگزاری دوره های آموزشی 25 فروردین به امضا روسای مربوطه رسید.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد همدان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد، در سال 1397 تعداد 46 عنوان دوره حضوری و 3 عنوان دوره مجازی جهت کارکنان شهرداری همدان برگزار شد و تعداد بالغ بر 2000 نفر از این دوره ها بهره مند شدند.

امیرعباس محبیان همچنین درباره جزییات قرارداد 1398 افزود، از موضوعات مهمی که در این قرارداد آموزشی در سالجاری قابل اجرا می باشد گسترش سفرهای آموزشی است.

وی ویژگی اصلی سفرهای آموزشی برنامه ریزی شده سالجاری را، انتقال تجربیات سایر شهرداری ها در زمینه های مختلف عنوان کرد.

محبیان همچنین در پایان یادآور شد، با توجه به تقویم آماده شده در سال 98 تعداد 52 دوره آموزشی در حال برنامه ریزی می باشد که تا پایان سال برگزار خواهد شد.

انعقاد قرارداد آموزشی استانداری و جهاددانشگاهی همدان

4

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان،قرارداد آموزشی 26 فروردین فی مابین معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد همدان  و مدیریت بحران استانداری همدان جهت برگزاری دوره های آموزشی منعقد گردید.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد همدان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد، بر اساس این قرارداد آموزشی منعقده مقرر گردید، دوره آموزشی مدیریت سوانح و بلایا در بحران (سیل و زلزله) جهت 300 نفر از مدیران عالی رتبه استان برگزار گردد.

امیرعباس محبیان خاطر نشان کرد دوره فوق در 2 شهرستان همدان و تویسرکان برگزار خواهد شد که در شهرستان همدان 200 نفر و در شهرستان تویسرکان 100 نفر از دوره استفاده خواهند کرد.

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی آرشیو صفحات