برگزاری آیین افتتاحیه کارگاه‌های آموزشی و آگاهی بخشی ترویج حفاظت از محیط زیست توسط جهاددانشگاهی همدان

1

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی صبح دوشنبه 5 آذر، در آیین افتتاحیه کارگاه‌های آموزشی و آگاهی بخشی ترویج حفاظت از محیط زیست برای اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان رزن ضمن تبریک به مناسبت ولادت پیامبر اسلام(ص) و آغاز هفته بسیج گفت: بسیج به معنای آمادگی همگانی برای انجام کاری است و امروز در بحث محیط زیست که یک موضوع ملی است اگر بخواهیم در این مهم موفق شویم باید بسیج همگانی شکل گیرد تا بتوانیم حفاظت از محیط زیست را مورد دغدغه همه قرار دهیم.

وی با اشاره به محدودیت منابع دولتی در اجرای طرح‌ها، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم دراجرای طرحهای ملی فقط از دولت انتظار داشته باشیم زیرا دولت با محدودیت‌هایی مواجه است و تنها راه اجرای موفق طرحها بزرگ و ملی استفاده کردن از ظرفیت های مردمی است که می تواند ضمن اثر بخشی تداوم و استمرار داشته باشد.

اسدی بیان داشت: در طول 40 سالی که از عمرانقلاب اسلامی می‌گذرد در هر کجا با مشکل بزرگی مواجه بودیم و یا خواسته ایم حرکت بزرگ و ملی ایجاد کنیم به ظرفیت‌های مردمی تکیه کردیم و این اعتماد مردمی و پشتوانه آنها منشأء خیر و برکت برای کشور بوده است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد استان همدان با اشاره به نقش مهم و اثرگذار شوراهای اسلامی شهر و روستا ادامه داد: شوراها مظهراراده مردمی است و بهترین ظرفیتی است که در موضوع حفاظت از محیط زیست باید از این عزیزان جهت نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست که سرمایه ملی است استفاده کرد.

وی در ادامه افزود: در این طرح، کارگاه‌ها آموزشی شش ساعته ویژه 3 هزار نفر از اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین دهیاران در کل استان همدان با موضوع شیوه‌های حفاظت از محیط زیست آموزش خواهند دید.

اسدی در پایان خاطرنشان کرد: این کارگاه‌ها به مدت دو هفته و با استفاده از اساتید بومی محیط زیست هر شهرستان که آشنایی کامل با مسائل زیست محیطی منطقه دارند برگزار می‌شود.

فرماندار رزن نیز ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج، گفت: باید در تمامی مناسبت‌ها و مراسمات مسئولین با جدیت اشاراتی به موضوع حفاظت از محیط زیست داشته باشند تا این فرهنگ در مردم نهادینه شود.

سید رضا سلامتی ادامه داد: موضوعات محیط زیستی دارای پیچیدگی ها و حساسیت های زیادی است و با تغییرات شیوه زندگی مردم و اقلیم ها نمی‌توان به سادگی به آن پرداخت.

سلامتی از مردم خواست به زیبایی شهر و روستای خود اهمیت داده و نسبت به محیط زندگی خود احساس مسئولیت داشته باشند و بدانند رها کردن زباله در جوی های آب باعث صدمات جدی به زمین های کشاورزی و محیط زیست می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری همدان نیز در این همایش ضمن اشاره به نیاز جامعه به روحیه بسیجی و مسئولیت پذیری گفت: ما باید از وقت و هزینه ای که برای آموزش صرف شده است به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم و این دانش را به سایرین منتقل کنیم تا جمع کثیری از مردم از آن بهره‌مند شوند.

ظاهر پورمجاهد ادامه داد: باید همه بسیجی وار عمل کنیم و یک بسیجی واقعی باید آنچه در توان دارد برای انجام درست مسئولیتی که به او سپرده می‌شود تلاش کند و امروز در بحث محیظ زیست باید همگی بسیجی وار کار کنیم.

وی ضمن تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در حوزه حفظ محیط زیست گفت: وظیفه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین دهیاران در این حوزه بسیار سنگین است و باید اطلاع رسانی و آگهی بخشی به عموم مردم صورت گیرد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست نیز در پایان این همایش ضمن قدردانی از توجه ویژه همه دستگاه‌ها به بحث های محیط زیست گفت: متاسفانه طی سالیان گذشته از مباحث محیط زیستی غافل بوده ایم و نتوانستیم فرهنگ نگهداری از منابع طبیعی را در میان مردم نهادینه کنیم.

سید عادل عربی با تاکید بر ضرورت داشتن محیط زیست سالم و پاک به منظور ایجاد انگیزه در جلوگیری از مهاجرت به شهرها ادامه داد: زیرساخت‌ها و قوانین بسیار خوبی تهیه شده است و اکنون باید همه مسئولین و مردم در کنار یکدیگر برای حفظ محیط زیست تلاش کنند.

برگزاری کارگاه آموزشی "آشنایی با مفاهیم، نظریه‌ها، مدل‌ها، الگوها و تکنیک‌های بهره‌وری در کسب و کارهای تعاونی"

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، کارگروه آموزش آشنایی با مفاهیم، نظریه­ها، مدل­ها، الگوها و تکنیکهای بهره­وری در کسب و کارهای تعاونی به همت سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی استان همدان و اداره­کل کار، تعاون و رفاه­اجتماعی استان همدان روزهای سه شنبه و چهارشنبه 22 و 23 آبان­ماه در سالن آمفی­تئاتر اداره تعاون برگزارشد.

مدیر تجاری­سازی جهاد دانشگاهی همدان در حاشیه برگزاری کارگروه آموزش آشنایی با مفاهیم، نظریه­ها، مدل­ها، الگوها و تکنیک­های بهره­وری در کسب و کارهای تعاونی بیان کرد: این دوره آموزشی از سلسله دروه­های آموزشی است که در راستای قرارداد منعقد شده بین وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی کشور ترتیب داده شده است.

محمد رضائیان مخاطبان این دوره را اعضا و کارکنان شرکت­های تعاونی، اتاق تعاون، اداره­کل کار، تعاون و رفاه­اجتماعی جهت آشنایی با مفهوم بهره­وری و اجرای آن در شرکت­های تعاونی دانست و گفت: این کارگاه اولین دوره آموزشی است که در ۲ روز و ۱۶ ساعت آموزش و با تدریس مهندس امید پیروزاز اساتید دانشگاهی استان همدان برگزار می شود و جهت این دوره مشترکاً از سوی جهاد دانشگاهی و وزارت کار گواهینامه تخصصی صادر می شود.

.

انعقاد قرارداد آموزشی جهاددانشگاهی همدان و معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری همدان

4

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد همدان از انعقاد قرارداد آموزشی بین این واحد و معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری همدان خبر داد.

امیر عباس محبیان اظهار کرد، این قرارداد جهت برگزاری دوره های آموزشی به منظور ارتقاء سطح دانش کارکنان استانداری،فرمانداری ها و بخشداری ها همدان منعقد گردید.

وی در خصوص جزئیات این قرارداد گفت با توجه به تقویم آماده شده از سوی دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری  استانداری همدان این دوره ها از اواخر آبان ماه آغاز و  تا پایان اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

محبیان افزود پیش بینی می شود بر اساس قرارداد منعقده تعداد 12 عنوان دوره آموزشی برگزار شود و حدود 500 نفر از دوره ها بهره مند گردند.

.

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی آرشیو صفحات